Birlikte daha güzelsin TÜRKİYE...
Gökhan Kafalı

Gökhan Kafalı

Birlikte daha güzelsin TÜRKİYE...

27 Temmuz 2016 - 12:23

15 Temmuz'dan beri ülkece yaşadığımız yalnızlığın farkında mısınız?

Batıda yaşanan terör olaylarından sonra tüm Batılı devletlerin bir araya gelerek nasıl birlik ve destek mesajları verdiğini hep birlikte gördük.

Ancak 15 Temmuz gecesi ağır bir saldırı altında olan, parlamentosu dahil bir çok bölgesi uçaklarla bombalanan, sokaktaki vatandaşları hava saldırılarıyla vurulan, tanklarla ezilen, piyade tüfekleri ile yaylım ateşine tutulan 246 vatandaşını bu terör saldırısında kaybeden, bin 535 vatandaşı da yaralanan ve bugüne kadar gördüğü en sinsi, en acımasız bir düşman tarafından adeta işgale uğrayan Türkiye'nin, Batılı devletler tarafından yalnız bırakıldığına ve iki yüzlülüklerinin bilmem kaçıncı kez tescillendiğine hep birlikte şahit olduk.

Yaşadığımız bu kapkara tecrübenin ardından Batı'nın tek açıklaması bu teröristlerin idam taleplerine karşı Türkiye'nin idam cezasını yeniden getirmemesi gerektiği yönündeydi.

Ayrıca bütün bu yaşananların, devletin içindeki bu sinsi düşmanın yapılanmasının sorumlusunun iktidar olduğu, dış politikadaki başarısızlıklar gibi tartışmaları ve siyasi hesaplaşmaları şimdilik bir kenara bırakmamız gerektiği çok nettir.

 
Tanklara karşı ayağında terlikle sokağa çıkan, mermilere bedenini siper eden, hep birlikte elele bu hayasızca akına karşı duran Türkiye Halkı ve bu dinci şeriatçı şerefsizliğe alet olmayan güvenlik güçleri Batı'nın hizmetinde olduğu aşikâr olan bu oyunu boşa çıkarmıştır. 


Bu yaşananlar bize ispatlamıştır ki bu ülkede yaşayan tüm Halkların sarılacağı tek el yine aynı ülkeyi paylaştığı yanındakinin elidir. 

Bu bir milattır. Türkiye Halklarının tekrar ayağa kalkışının miladıdır. 

Birlikte olursak başaramayacağımız hiç birşeyin olmadığını anlamamızın miladıdır. 

Birlikte daha güzelsin TÜRKİYE...

YORUMLAR

  • 0 Yorum